Osobní nástroje
Nacházíte se zde: Úvod Výuka ÚČETNICTVÍ A FINANČNÍ ŘÍZENÍ PODNIKU - navazující magisterský studijní program

ÚČETNICTVÍ A FINANČNÍ ŘÍZENÍ PODNIKU - navazující magisterský studijní program

Navazující magisterský studijní program N6208 Ekonomika a management ve studijním oboru ÚČETNICTVÍ A FINANČNÍ ŘÍZENÍ PODNIKU

Akreditován do roku 2014

Základní charakteristika studijního oboru

Navazující magisterské studium oboru Účetnictví a finanční řízení podniku poskytuje vzdělání potřebné pro budoucí pracovníky managementu podniků, především v oblasti finančního řízení, finančního i manažerského účetnictví, daní, auditingu, v účetním poradenství a v oborech bezprostředně navazujících, jako je bankovnictví nebo finanční investování. Profil absolventa umožňuje velmi dobré uplatnění také ve veřejném sektoru a v orgánech veřejné správy, včetně ministerstev, územních finančních orgánů, finančních odborů krajů, měst a obcí.

Studium navazuje na znalosti posluchačů získané bakalářským studiem stejných či příbuzných studijných oborů a rozšiřuje a prohlubuje znalosti studentů jak v předmětech teoretického a aplikovaného základu, tak i v předmětech oborových. Studijní obor připravuje absolventy schopné samostatného rozhodování v oblasti finančního řízení s dostatečnou znalostí teorie i praktických postupů, s aktuálními oborovými znalostmi a profesními dovednostmi. V rámci výuky je kladen důraz i na problematiky, které významně přispívají k uplatnění studentů na evropském trhu práce. Jedná se zejména o mezinárodní účetní standardy, mezinárodní finance, finanční trhy a investování, metody finanční analýzy, analýzy podnikatelské činnosti a finančního řízení obvyklé v zemích EU. Studenti také vypracovávají diplomové práce analyzující ekonomické jevy nejen v České republice, ale i v zahraničí.

Pravidelná výuka je obohacena o celou řadu mimořádných přednášek významných hostujících odborníků, ať již z jiných univerzit, z podnikového sektoru či z České národní banky.

Významnou skutečností je kompatibilita studijního plánu oboru Účetnictví a finanční řízení podniku s požadavky profesní organizace Svazu účetních v ČR a to prostřednictvím Systému certifikace a vzdělávání účetních v ČR. Pro úspěšné absolventy oboru ÚFŘP existuje možnost uznání zkoušek zahrnutých v rámci studijního plánu v rámci Certifikace účetních v ČR.

Studijní obor lze studovat v prezenční i v kombinované formě studia. Po úspěšném absolvování navazujícího magisterského studijního programu mohou vynikající studenti pokračovat na Ekonomické fakultě doktorským studiem ve studijním programu Ekonomika a management.

Přijímací zkoušky

Přijímací zkouška je písemná z předmětů Ekonomie a Účetnictví a finance podniku.

Státní závěrečná zkouška

Studium je zakončeno státní závěrečnou zkouškou. Její součástí je obhajoba diplomové práce a státní závěrečná zkouška z předmětů Ekonomie, Finanční řízení podniku, Účetnictví podniku a volitelně z předmětů Finanční trhy a mezinárodní finance nebo Management podniku.

Podrobnější informace o oboru, obsahu profilových předmětů a o vyučujících lze nalézt na internetové adrese Katedry účetnictví a financí EF JU (http://kuf.ef.jcu.cz).

Akce dokumentů
« červen 2019 »
červen
PoÚtStČtSoNe
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930