Osobní nástroje
Nacházíte se zde: Úvod Výuka ÚČETNICTVÍ A FINANČNÍ ŘÍZENÍ PODNIKU - bakalářský studijní program

ÚČETNICTVÍ A FINANČNÍ ŘÍZENÍ PODNIKU - bakalářský studijní program

Bakalářský studijní program B6208 Ekonomika a management ve studijním oboru ÚČETNICTVÍ A FINANČNÍ ŘÍZENÍ PODNIKU

Akreditován do roku 2021

Základní charakteristika studijního oboru

Studijní obor Účetnictví a finanční řízení podniku je uskutečňován v souladu s potřebami podnikatelské sféry i veřejného sektoru. Bakalářské studium poskytuje studentům, vedle všeobecného teoretického a aplikovaného základu, zejména znalosti z financí podniku, finančních analýz, finančního účetnictví a výkaznictví a daňového systému, ale také z veřejných financí, finanční trhů a bankovnictví. Skladba předmětů studijního plánu umožňuje široké a dobře ohodnocené uplatnění absolventů bakalářského studia v podnikatelském sektoru, tedy v ekonomických odděleních privátních firem, zejména na úseku financí, účetnictví a daní, v oblasti individuálního podnikání, ale také v institucích finančního trhu (bankách, pojišťovnách, u obchodníků s cennými papíry) či ve vládním sektoru, např. na ministerstvech, finančních ředitelstvích, finančních úřadech, ekonomických odborech krajů a obcí apod.

V rámci výuky je kladen důraz i na problematiky, které významně přispívají k uplatnění studentů na mezinárodním trhu práce. Jedná se zejména o v praxi používané metody financování, účetnictví, zdanění a analýz hospodaření obvyklé v zemích EU, a v neposlední řadě i o právo, informatiku a výuku cizích jazyků. V rámci bloku volitelných předmětů má posluchač možnosti zaměřit studium dle svého zájmu. Součástí studia je také zpracování bakalářské práce, která umožňuje hlubší specializaci studenta a která je tematicky zaměřena primárně na problematiky financí, účetnictví a daní jak v rámci českého ekonomiky, tak i evropského hospodářského prostoru.  

Pravidelná výuka je obohacena o celou řadu mimořádných přednášek významných hostujících odborníků, ať již z jiných univerzit, z podnikového sektoru či z České národní banky (zde najdete přehled).

Studijní plán je kompatibilní s požadavky profesní organizace Svazu účetních v ČR a to prostřednictvím Systému certifikace a vzdělávání účetních v ČR. Hlavní myšlenkou a cílem tohoto systému je posílení kvalifikační úrovně účetní profese v naší zemi a dosažení plné srovnatelnosti s ostatními vyspělými zeměmi EU a světa. Naše spolupráce s touto profesní organizací se odráží v možnosti uznání vybraných zkoušek pro studenty úspěšně absolvující obor ÚFŘP v rámci uvedené Certifikace účetních v ČR (podrobnosti zde).

Studium oboru je tříleté, lze jej studovat v prezenčním studiu i ve studiu kombinovaném. Absolventi mají možnost pokračovat na Ekonomické fakultě ve studiu stejného oboru i v navazujícím magisterském studiu.

Státní závěrečná zkouška

Studium je zakončeno státní závěrečnou zkouškou. Součástí státní závěrečné zkoušky je obhajoba bakalářské práce a státní závěrečná zkouška z předmětů Ekonomie, Účetnictví, Podnikové finance a Základy zdanění, volitelně také z Práva.

 

Podrobnější informace o oboru, obsahu profilových předmětů a o vyučujících lze nalézt na internetové adrese Katedry účetnictví a financí EF JU (http://kuf.ef.jcu.cz/).

Akce dokumentů
« červen 2019 »
červen
PoÚtStČtSoNe
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930