Personal tools
You are here: Home Česká společnost ekonomická

Česká společnost ekonomická

image description                Česká společnost ekonomická (ČSE)

Česká společnost ekonomická (ČSE) je občanským sdružením odborných pracovníků a příznivců oboru ekonomie. Hlavním posláním ČSE je napomáhat rozvoji a popularizaci ekonomie v České republice způsobem, který respektuje a podporuje pluralitu názorů a svébytný vývoj jednotlivých ekonomických směrů.

ČSE a Ekonomická fakulta JU v Českých Budějovicích

Ekonomická fakulta Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích se ztotožňuje s cíli ČSE se a stala jejím kolektivním členem v dubnu 2010.

Kontaktní osobou je doc. Ing. Milan Jílek, Ph.D., katedra účetnictví a financí EF (jilek@ef.jcu.cz).

V Českých Budějovicích působí také regionální pobočka ČSE.

http://www.cse.cz/cs/pobocky/ceske-budejovice/

Regionální pobočka ve spolupráci s EF JU pořádá celou řadu odborných seminářů a přednášek. Bližší informace v seznamu akcí zde

Bližší informace o ČSE lze nalézt na stránkách http://www.cse.cz/

Společné aktivity EF a ČSE lze nalézt pod tímto odkazem.

Činnost ČSE

K dosažení svých cílů ČSE zejména pořádá přednášky a semináře, organizuje soutěže mladých ekonomů a vydává publikace s ekonomickým obsahem. Jednou za dva roky pořádá bianuální konferenci, která se v ročním intervalu střídá s pořádáním valného shromáždění.

ČSE uděluje Cenu za dlouhodobý přínos k rozvoji českého ekonomického učení, Cenu Mladý ekonom roku a Cenu Karla Engliše.

Cena ČSE za dlouhodobý přínos k rozvoji českého ekonomického učení

ČSE příležitostně uděluje cenu ČSE za dlouhodobý přínos k rozvoji českého ekonomického učení. Cenu uděluje příležitostně představenstvo ČSE na základě návrhu členů představenstva vynikajícím představitelům české ekonomické vědy. Nositeli ceny se mohou stát ekonomové dlouhodobě působící v ČR a zahraniční ekonomové českého původu.

Ocenění dosud získali:

prof. RNDr. Ing. František Turnovec, CSc. za rozvoj kooperativní teorie her a její využití v oblastech tvorby hospodářské politiky a kolektivního rozhodování v komplikovaných vlastnických strukturách (2012).

Prof. RNDr. Jiří Hlaváček, CSc. za významný příspěvek k rozvoji mikroekonomické teorie centrálně plánované ekonomiky a později zobecněné mikroekonomické teorie „nestandardních“ jevů, která umožňuje netradiční pohled na averzi k riziku, altruismus, sounáležitost, zánik firem a další jevy (2010).

Prof. Ing. Milan SOJKA, CSc. za dlouholetou aktivitu pedagogickou, publikační, organizační a vědeckou zejména v oboru dějin ekonomických teorií a dějin českého ekonomického myšlení (2008)

Prof. Jan KMENTA, Ph.D. za významný příspěvek k rozvoji ekonometrie (2007)

Prof. Ing. Karel KOUBA, DrSc. za významný příspěvek k analýze systémových změn ekonomiky a ekonomických reforem (2006)

Prof. JUDr. František VENCOVSKÝ za významný příspěvek k rozvoji české měnové teorie a politiky a za přínos v oblasti dějin české měnové teorie, měnové politiky a bankovnictví (2004)

http://www.cse.cz/cs/souteze-ceny/cena-za-dlouhodoby-prinos/

Cena Mladý ekonom roku a Cena Karla Engliše

http://www.cse.cz/cs/souteze-ceny/mlady-ekonom/

Historie ČSE

ČSE odvozuje svou existenci od České společnosti národohospodářské, založené roku 1896 a fungující do konce 30. let 20. století, která byla první organizací ekonomů na našem území. Na začátku 60. let vznikla Československá společnost ekonomická, jejíž činnost byla po faktickém utlumení v době normalizace obnovena na počátku 90. let. Její pokračovatelkou je od roku 1993 Česká společnost ekonomická.

Členství v ČSE

Individuálním členem ČSE se může stát osoba starší 18 let, která postoupí vyplněnou členskou přihlášku představenstvu, které rozhoduje o přijetí. Kolektivním členem ČSE se může stát právnická osoba, která finančně, materiálně nebo jiným způsobem podporuje ČSE a souhlasí s jejími cíli.

Document Actions
« August 2019 »
August
MoTuWeThFrSaSu
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031